Testování pro veřejnost Otevřeli jsme pro vás nová odběrová místa. Nechte se otestovat ještě dnes.

Chraňte zdraví své a Vašich blízkých

Mějte stále na mysli, že včasné podstoupení testu na COVID-19 a v případě pozitivity jeho léčba v izolaci předejdou možnému vážnému průběhu onemocnění a především ochrání před nákazou všechny vaše blízké.

Momentálně je možné podstoupit tři odlišné metody testování v souvislosti s onemocněním COVID-19, a to PCR test, antigenní test a test na protilátky. Každý z nich detekuje přítomnost odlišných průkazných složek v těle testovaného.

Výhodou antigenního testu v porovnání s dalšími metodami je možnost vyhodnocení testu na místě a jeho rychlost - obvykle do 20 minut po odběru vzorku. V případě rozporu mezi výsledkem antigenního testu a klinickými příznaky (pozitivní bez příznaků, negativní s příznaky), pak ještě musí testovaná osoba podstoupit k ověření test metodou RT-PCR s delším vyhodnocením.

Průběh rychlotestu

Při příchodu na odběrové místo budete nejdříve dle občanského průkazu, pasu či průkazu pojištěnce identifikováni. Pokud nemáte rezervaci, se zdravotníkem vyplníte základní údaje za pár minut, pokud rezervaci máte, nic dalšího není potřeba, protože Vaše údaje již máme v systému. Samotný odběr štětičkou z nosohltanu zabere asi 1 minutu. Provedení, vyhodnocení a evidence výsledku je do 20 minut. Na odběrovém místě nemusíte čekat, výsledek obdržíte SMS zprávou a emailem. Výsledek si můžete vytisknout a použít pro různé situace, kdy je nutné se prokazovat negativním testem.

Pojištěnci nic neplatí

Antigenní rychlotesty na COVID-19 u nás může v současné době dobrovolně a zdarma podstoupit každý, kdo má veřejné zdravotní pojištění, a to maximálně jednou za 7 dní. Stačí o provedení antigenního testu požádat, objednat se a prokázat se průkazem pojištěnce či náhradním dokladem.

Čím testujeme?

Naše testovací centra používají citlivé antigenní rychlotesty, které jsme vybrali na základě klinické studie a použili v desítkách tisíc případů. Test se provádí velmi ohleduplným výtěrem z nosohltanu nelámavou umělohmotnou tyčinkou se štětičkou z umělých vláken.

Výsledek testu do 20 minut
Parametry spolehlivosti testu: Senzitivita 93,44 %, Specificita 100,00 %, Celková spolehlivost testu: 97,30 %
Test je zařazen na seznam Ministerstva zdravotnictví, který stanovuje VÝJIMKY PRO ANTIGENNÍ TESTY vydané MZČR podle § 4 odst. 8 nařízení vlády č. 56/2015 Sb. za účelem uvedení na trh pro použití laickou osobou v rámci celoplošného testování.
Více o testech

Nově testujeme i preventivní RT-PCR (zdarma dvakrát za kalendářní měsíc)

Ve spolupráci s laboratoří Spadia Lab zajišťujeme i preventivní RT-PCR. Termín si můžete rezervovat na příslušném odkazu. Vzorek RT-PCR testu je odesílán do laboratoře k vyhodnocení. O dostupnosti výsledku budete informováni formou SMS, a to do 48 hodin od odběru biologického materiálu.

Upozorňujeme, že státní systém ISIN (ocko.uzis.cz) v posledních týdnech zaznamenává pravidelné výpadky a bohužel se stává, že přestože jsou výsledky do systému zaslány ze strany laboratoře, není v ISIN dostupný certifikát o výsledku i mnoho hodin po jeho zadání do systému. Pro tento případ nabízíme, že Vám laboratoř odešle vlastní mezinárodní certifikát na Váš email ihned po získání výsledku. Cena této služby je 240 Kč včetně DPH. Pokud o tuto službu máte zájem, zaškrtněte tuto možnost při rezervaci termínu a vyplňte číslo svého cestovního dokladu (bude uvedeno na certifikátu). Dokladem o platbě, kterou obdržíte emailem, se potom prokažte na odběrovém místě.

Objednejte se

Sconto nábytek Praha Černý Most
Chlumecká 2420
198 29 Praha 9 - Černý Most
725 101 101
Objednejte se na
Praha Stodůlky
Odběrové místo Stodůlky
Jeremiášova 947/16
155 00 Praha 13 - Stodůlky
725 101 101
Objednejte se na
Praha Nové Butovice
Poliklinika Lípa
Seydlerova 2451
158 00 Praha 5
725 101 101
Objednejte se na
Praha - Iris Hotel Eden
Vladivostocká 1540
100 00 Praha 10 - Vršovice
725 101 101
Objednejte se na
Plzeň - IBIS Hotel
Univerzitní 1209/65
301 00 Plzeň 3 – Skvrňany
725 101 101
Objednejte se na
Rehabilitační nemocnice Beroun
Prof. Veselého 493
266 56 Beroun
14 500
Objednejte se na
Onkologické a radiologické centrum Multiscan
Kyjevská 44
532 03 Pardubice
466 019 535
Objednejte se na

Testování Altoa
Reference Nemocnice Hořovice Rehabilitační nemocnice Beroun
Distribuční partner Mediservis
Výrobce Beijing Wantai Biological Pharmaceutical Co., Ltd.